Güzel Gıda Organik Kakao Parçacıkları 140 gr

73.00 TL
Ürün Kodu
8681161477522
Marka
Güzel Gıda

Güzel Ada Gıda Organik Kakao Parçacıkları 140 Gr Organik Kakao Parçacıkları 140 gr ürünümüzün esanssız olup sadece kakao çekirdeklerinden oluşur. Fermente kakaonun işlem görmemiş saf haline, pasta, kahvaltılık ve tatlılarınıza kattığı doğal lezzete inanamayacaksınız. Halihazırda alışık olduğumuz ve yaygın olarak görülen koruyucu ve katkı maddesi içeriğiyle satılan ürünlere en yakın tada sahip bu kakao parçacıkları organik tarım sertifikalıdır. Orijinal ismi “Organic Cacao Nibs” olarak geçen ürünümüze bayı

Ürün hakkında bilgi almak istiyorum

Güzel Gıda Organik Kakao Parçacıkları 140 gr

Güzel Ada Gıda Organik Kakao Parçacıkları 140 Gr
Organik Kakao Parçacıkları 140 gr ürünümüzün esanssız olup sadece kakao çekirdeklerinden oluşur.  Fermente kakaonun işlem görmemiş saf haline, pasta, kahvaltılık ve tatlılarınıza kattığı doğal lezzete inanamayacaksınız. Halihazırda alışık olduğumuz ve yaygın olarak görülen koruyucu ve katkı maddesi içeriğiyle satılan ürünlere en yakın tada sahip bu kakao parçacıkları organik tarım sertifikalıdır. Orijinal ismi “Organic Cacao Nibs” olarak geçen ürünümüze bayılacaksınız.
Menşei: Peru
Ürün Durumu: Yeni
Net Miktar: 140 gr
besin değerleri    100 gr    %BRD %RDA
enerji kcal    637,2    31,86
toplam yağ (gram)    51,6    73,71
doymuş yağ ( gram)    30,3    151,50
karbonhidrat (gram)    6    2,31
şeker (gram)    1,5    1,67
protein (gram)    12,8    25,60
Lif ( gram)    23,4    93,60
Tuz    0,025    0,42
 

Organik Kakao Parçacıkları Nedir
12 ay boyunca kontrollü ve kapalı alanlarda üretimi yapılan Organik Kakao Parçacıkları 140 g çok özel bir üründür. Dünyanın en kaliteli ve nadir bulunan cins kakao çekirdeklerinin birlikte ısıl işlemden geçmeden öğütülür. Doğal fermente bir ürün olup, şeker ve süt tozu gibi katkıları olmayan bu kakao, işlem görmediğinden ötürü hafif acı ve ekşimtrak bir tada sahiptir. Kakao ağacının yetiştirilme şartları zor olduğundan kakao çekirdekleri de oldukça değerlidir. İlaçsız ortamda yetiştirildiğinden faydasını korur.
 

Neden Güzel Ada Gıda Organik Kakao Parçacıkları
Ürünlerimiz arasında olan Kakao Parçacıklarımız, katkı maddesi ve esans içermeyen Organik Tarım Sertifikalı üründür. Bu iki özelliği ile benzersiz olan ürünümüz, konvansiyonel muadillerine göre sentetik koruyucu ve zirai ilaç kalıntısı barındırmamaktadır. Özellikle sağlıklı yaşam konusunda yüksek bilinçli aileler ve bireylere hitap eden ürünümüz Avrupa Birliği, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye standartlarında organik tarım sertifikasyonu ile karşınızdadır.
 

Organik Kakao Parçacıkları 140 Gr Nasıl Üretilir
Organik tarım sertifikalı kakao ağaçlarının toplanan meyveleri öncelikle doğal fermente işleminden geçer. Fermantasyon süreci kakaonun olgunlaşmasını sağlar. Daha sonra bu kakao çekirdekleri sadece Peru’da bir takım üreticide bulunan, sterilizasyon, temizleme, ayıklama, baskılama ve kurutma işlemlerinden doğal yöntemlerle geçer. Bu işlemler içinde yüksek ısı ile ayrıştırılma, kurutma yapılmaz. Bu sayede ürünümüzün özelliği olan yüksek ORAC değerleri, Flavanol ve enzimleri ısıl işlem gören ürünlere göre daha yüksek olmaktadır. Bu ürün ısı görmediği için alışıla gelmiş kakaolardan daha sert ve yoğun tada sahiptir. Bu tadın oluşmasında dünya kakao endüstrisinin %8’inin ulaşabildiği en kaliteli çekirdek olan “Criollo” cinsi çekirdeklerin kullanılmasının faydası büyüktür.
 

Organik Kakao Parçacıkları Nasıl Kullanılır
Organik kakaomuzun kullanım alanı özellikle pasta süslemede ve ısı gören tatlılar için tavsiye ediyoruz. Şeker ve süt tozu içermemesinden ötürü diyet yapan veya sağlıklı beslenmek isteyen kişiler için de pek çok pratik kullanımı vardır.
Kullanımı ise çok basit;
• Granola, Müsli ve Glutensiz yulaf ezmesini tatlandırmak
• Çikolata parçacıklı bar yaparak
• Çikolata yapmak için öğütülerek
• Cookie, Browni ve kek gibi ısı gören tatlıların yapımında
• İçecek ve Smoothie yaparak
• Dondurma yapımında ve dondurma külahlarını süslemede
• Pasta süslemede ve soğumuş pasta kremasında
Organik Kakao Parçacıkları 140 Gr Kimler Kullanabilir
• Çikolata ve tatlı yemeyi sevenler
• Glutensiz beslenenler
• Evinde tatlı hazırlamayı sevenler
• Pastaneler
• Ketojenik diyet yapanlar
• Paleo diyet yapanlar
• Veganlar
• Vejeteryanlar
• Helal gıda tüketicileri
• Kosher gıda tüketicileri
 

Organik Kakao Parçacıkları ile Neler Yapılabilir
Sağlıklı beslenme ve yaşam günümüzde önemli bir yer almaktadır. Sağlıklı beslenerek tatlıdan uzak durmak zorunda olmadığımız birçok alternatifimizin olduğunu artık biliyoruz. Siz veya sevdikleriniz tatlı istediği zaman yulaf unundan yapılan kakao parçacıklı kek veya pratik bar ve yulaf topları yaparak hem lezzet hem de sağlık açısından da kendinizi şımartabilirsiniz. Bizim için en önemlisi siz ve sevdiklerinizin denemiş ve memnun kalmış olması olacaktır.
Organik Kakao Parçacıkları Nasıl Saklanmalıdır
Organik kakao parçacıklarımız, zirai ilaç içermemekte olup kimyasal bir işlemden geçmemiştir. Bu noktada biz ürünlerimizi sürekli olarak soğuk havada ve steril bir şekilde muhafaza ediyoruz. Sizden de mümkünse buzdolabınızda, değilse kuru ve ışık görmeyen ortamda muhafaza etmenizi, en taze ürünü yemeniz ve sevdiklerinizle paylaşmanız için tavsiye ediyoruz. Ancak bilinmelidir ki paketlerimiz sağlıklı cam kavanozlardır. Bu kavanozları kullanım sonrası geri dönüşüme verebilir veya evinizde tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Amacımız ürünümüzden en iyi şekilde faydalanmanızdır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır