Kaz Dağları Siyah Bal (340 g)

253.00 TL
Ürün Kodu

Marka
TROAS

Kaz Dağlarının yüksek rakımlı bölgelerinde Kestane, Meşe, Ardıç, Ihlamur ve çeşitli endemik bitkilerden üretilmiş ham baldır. Isıl işlem görmemiştir. Prolin değeri 1030 mg/kg'dır. Siyah Bal Ürünlerimiz Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliğine uygun olarak üretilmekte ve çeşitli laboratuvarlarda analiz edilmektedir. Uyarı: 1 yaşından küçük bebekler ve alerji riski olan bireyler tarafından tüketilmemelidir.

Ürün hakkında bilgi almak istiyorum
Yerli Üretim

Kaz Dağları Siyah Bal (340 g)

​Kuru bir ortamda ve oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Doğal balın bileşimi saklama koşullarına göre değişecektir. Zamanla diastaz değeri düşer, HMF değeri artar. Bu değişimleri hızlandırmamak için yüksek sıcaklık ve güneş ışığından koruyunuz.

Doğal bal zamanla kristalleşebilir. Bu haliyle tüketebilir veya 45C'yi geçmeyen suda bekleterek çözebilirsiniz.

Siparişiniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Ürünleriniz kargoya verildikten sonra size iletilecek gönderi takip numarasını kullanarak kargonuzun durumu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Kaz Dağları balı neden bu kadar değerli? DünyadaAlpler'den sonra en fazla oksijen üreten bölge olan Kaz Dağları, floristik olarak farklı bölgelerin kesişme noktasında yer alır. Bu sayede son derece özgün ve çeşitli bitkilere ev sahipliği yapar. Kıyı çizgisinden zirveye kadar dağlık kütlenin geneline yayılmış %10'u endemik sayılan 1000 bitki taksonu vardır. Gerek iklimi gerekse eşine az rastlanır florası nedeniyle tüm dünya ülkelerinin dikkatini çeken ve korunması konusunda hem fikir olunan bir bölgedir. TROAS Arı Çiftliği Arı çiftliğimiz; Kaz Dağları'nın yüksek rakımlı kuzey yamaçlarında, yerleşme ve tarım alanlarından uzaktayeralmaktadır. Her türlü kirlilikten arî ve kendi arılarımızdan elde ettiğimiz bal ve polenlerimiz, kovandan çıktığı haliyle tüketime sunulur. Pastorizasyon uygulanmaz, hiçbir katkı ve koruyucu madde eklenmez. Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliğine uygun olarak ürettiğimiz ürünlerimiz her yıl çeşitli üniversite laboratuvarlarındaanalizedilmektedir.

 

Kestane, Meşe, Ihlamur, Ardıç ve bölgeye özel çeşitli endemik bitkileri içeren Siyah Ham Bal ve polen yalnızca Kaz Dağları'nda, hatta belli mıntıkalarda, sınırlı miktarda üretilebilen oldukça nadir ve değerli çeşitlerdir. Balda saflık ve kalite göstergesi olarak bilinen ve standart değeri 300 mg/kg olan prolin, TROAS siyah balımızda 1000 mg/kg üzerindedir. Bu değer ile Dünya'da en kıymetli ballar olarak kabul edilen Anzer, Manuka, Tualang gibi ballara yaklaşmış olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Benzer şekilde pastörize edilmiş ballarda ısıl işlem göstergesi olan yüksek HMF bizim balımızda bulunmamaktadır.

Dark Series çeşitlerine koyu rengini veren fenolik asitler, flavonoidler, amino asitler ve proteinler dahil olmak üzere içeriğindeki biyoaktif bileşikler sayesinde antioksidan kapasite emsallerine göre çok daha yüksektir. Yoğun aroması ile farkını ilk anda hissedeceğiniz Siyah Balın tüketimine günde 1 tatlı kaşığı; polen tüketimine 2-4 tatlı kaşığı ile başlayarak, miktarı zamanla arttırabilirsiniz.

Siyah Bal Nedir | www.troascanakkale.com

Yüksek vitamin ve mineral içeriğine sahip polenlerimiz ise kurutma işlemi uygulanmadan, kovandan alındığı haliyletüketimesunulmaktadır. Ürünlerimizin hiçbiri kalıntı, katkı veya koruyucu içermezler. Başta Siyah Ham Bal olmak üzere TROAS Dark Series çeşitleri benzersiz ve güçlü içerikleri ile yüksek kaliteli arı ürünleri sınıfında yer alan, sıklıkla şifa kaynağı olarak tercih edilen özel üretimlerdir.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır