Uludağ Herbal Kekik Yağı 10 ml

Kekik Yağı

Kekikten soğuk sıkma yöntemleriyle elde edilen yağ, kekik yağı olarak isimlendiriliyor. Vücudun solunum yollarını açıcı özelliğinin yanı sıra, rahatlatma etkisi de bulunur.

Kekik yağı, vücutta bulunan toksinlerin dışarıya atılmasını sağlar. Bu özelliği ile vücut içerisinde kanser oluşmasını önleyici görev görür. Kanser varsa, vücutta yayılma hızını düşürür.

Soğuk algınlığı tedavisinde kekik yağı tercih edilebilir. Özellikle, boğazda ortaya çıkan enfeksiyon ve diğer solunum yolu sorunlarında, kekik yağı tercihler arasında yer alır.

Kekik yağının özelliklerinden birisi de stres azaltıcı etkisinin olmasıdır. Bu sayede vücudun daha işlevli hale gelmesini sağlar. Rahatlatıcı özelliği bulunur.

Kekik yağının bağışıklık sisteminin güçlendiren etkisi bulunur. Vücudun dayanıklı olmasına yardımcı olur. Hastalıklarla karşı mücadele gücü, kekik yağı tüketimi sonrası artış gösterebilir.

Kekik yağını koklamak bile, psikolojik anlamda rahatlama sağlama yöntemlerinden birisidir. Uzmanlar, kekik yağı kokusunun beyinde mutluluk hormonlarını tetiklediğini belirtirler.

Vücudun herhangi bir yerinde meydana gelmiş yaraların iyileştirilmesi için kekik yağı tercih edilebilir. Kekik yağının, yaraları hızlı şekilde iyileştirme etkisi olduğu belirtilir.

Kekik Yağı Kullanım Şekli:

Kekik yağının kullanmanın birçok yolu bulunuyor. Ağız yoluyla direkt olarak tüketilebilir. Yine isteyenler, kekik yağını, yemeklerin içerisine ekleyerek hem daha iyi tat alabilirler, hem fayda sağlayabilirler.

Kekik yağı cilt üzerinde harici olarak kullanılabilir. Bunun için uzmanların belirttikleri diğer yağlarla karıştırılıp kullanılabilirler. Kekik yağı, genellikle cilt üzerinde harici olarak ve yemeklerde kullanılarak tüketilir. Direkt ağız yoluyla tüketimi pek az önerilebilir. 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır