Kaptanın Ceviz Çiftliği Çiğ Karabuğday Tane 400 gr

34.00 TL
Ürün Kodu

Marka
Kaptanın Ceviz Çiftliği

İçindekiler: Çiğ karabuğday tane Alerjen Uyarısı: - İçermez: Koruyucu ve katkı maddesi , süt ürünü içermez. Gramaj ve Muhafaza: Serin kuru bir yerde, direk ısı ve ışığa maruz kalmadan kendi ambalajında en az 1 yıl süresince muhafaza edebilirsiniz. Net 1 kg. Sertifikasyon: Ürünlerimizle ilgili laboratuvar analiz sonuçlarına aşağıda yer alan linklerden ulaşabilirsiniz.

Ürün hakkında bilgi almak istiyorum

Kaptanın Ceviz Çiftliği Çiğ Karabuğday Tane 400 gr

Çiğ Karabuğday Tane

 

Genel Bilgilendirme:

Karabuğday tane, son yıllarda ülkemizde üretimi yaygınlaşan ve glütensiz ürünler içerisinde adı hızlı bir şekilde duyulmaya başlanan kuzukulağıgiller familyasından bir bitkidir aslında bitki tohumuda diyebiliriz. Diğer bir adıyla Greçka olarak da bilinir. Bakır, magnezyum, fosfor, B1, B2 ,P ve E vitaminleri bakımından oldukça zengindir.

Günümüzde sadece çölyak hastaları değil, sağlığına önem veren, glütensiz beslenmek isteyen kişiler tarafından özellikle tercih edilmektedir.

 

Biz nasıl ürettik?

İklim ve toprak koşullarını göz önüne alarak Türkiye’nin seçili bölgelerinde karabuğday üretimi yapmaktayız. Bu sene Tarım İl Müdürlüğü ile iş birliği yaparak bölgemizde karabuğday üretimini desteklemekteyiz.  Karabuğday tane üretimimiz hasat edildikten sonra kabuk, glütenden arı bir tesiste özel bir makinede soyularak ayrıştırılır. Daha sonra karabuğday elekten geçerek sınıflandırılır ve tertemiz bir şekilde direk kullanıma hazır olarak paketlenir.

Arıcılık, bölgemizde yangın sebebi ile  maalesef olumsuz yönde etkilendi. Bildiğimiz kadarıyla yurtdışında arıcılığın gelişmesi için bir çok ülkede karabuğday meraları oluşturulmaktadır.Bundan dolayı araştırma enstitüsü ve tarım il müdürlükleri ile ortak bir proje aşamasındayız. Arıcılığın gelişmesi ve geleceği daha yaşanılır kılmak için elimizden geleni bizler çocuklarımız, ve genç nesil için çabalıyoruz...

Nasıl kullanmalı?

Karabuğday tane lezzet bakımından Türk damak tadına oldukça yakındır ama çiğ olmasına dikkat edilmesi gerekir. Mutfağımızda sıklıkla kullandığımız kalın bulgur yerine neredeyse tüm tariflerde karabuğday tane kullanabiliriz. İsterseniz pilavını yapabilir, dolmalara, sarmalara, çorbalara ve salatalara ekleyebilirsiniz.

İçindekiler: Çiğ karabuğday tane

Alerjen Uyarısı: - 

İçermez: Koruyucu ve katkı maddesi , süt ürünü içermez.

Gramaj ve Muhafaza: Serin kuru bir yerde, direk ısı ve ışığa maruz kalmadan kendi ambalajında en az 1 yıl süresince muhafaza edebilirsiniz.

Net 1 kg.

Sertifikasyon: Ürünlerimizle ilgili laboratuvar analiz sonuçlarına aşağıda yer alan linklerden ulaşabilirsiniz.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır