Uludağ Herbal Defne Tohumu Yağı 10 ml

Defne Tohumu Yağı

Böcek ilaçlarının yerine kullanılır ve böceklerden kurtulmanıza yardımcı olur 

Kas gerginliğinden kaynaklanan küçük ağrıları veya kronik bir durumlardan oluşan eklem ağrılarını hafifletmek için kullanılabilir 

Defne yağının, alerjik reaksiyonlara neden olabilecek bakteri ve küfleri öldürebilen antibakteriyel özelliklere sahip olduğu bilinir. Aynı zamanda soğuk algınlığı gibi durumlarla ilişkili öksürüğü hafifletir

Defne yağı romatizmal hastalıkları farklı şekillerde rahatlattığı gözlemlenmiştir. Etkilenen bölgelerdeki şişlik ve kızarıklığı azaltmaya yardımcı olabilecek anti-enflamatuar özelliklere sahiptir.

Defne Yağı Kullanım Şekli: 

 

Defne tohumu yağı saç ve cilde uygulanabilir. Şampuana eklenerek saç bakımında kullanılabilir. Aroması oldukça güzeldir. Ayak bakımı için ayakların dinlendirileceği suya katılabilir. Kötü kokuların uzaklanmaşına yardımcı olur.

Defne yaprakları ise özellikle Akdeniz mutfaklarında çok çeşitli tariflerde kullanılan popüler bir baharat kaynağıdır. Yaygın olarak et, balık yemeklerine ve makarna soslarına eklenir. Kurutulmuş defne yaprakları, normal sıcaklık ve nem altında yaklaşık bir yıl raf ömrüne sahiptir. Defne yaprakları, gıda hazırlama aşamasında sadece lezzet verici maddeler olarak kullanılır.

Defne tohumundan elde edilen yağ, konsantrasyon, odaklanma ve netlik duygularını destekler. Canlandırıcı bir aromaya ihtiyaç duyduğunuzda yağın nefis ve yoğun kokusunu içinize çekebilir ve zihninizi yenileyebilirsiniz. Defne tohumu yağının en yaygın kullanımı ise kozmetik alanındadır. Defne yağı içeren sabunlar cilt ve özellikle saç için yararlı olabilir.

 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır