Uludağ Herbal Çam Terebentin Yağı 10 ml

Çam Terebentin Yağı

Ürün Faydaları:

“Terebentin” sözcüğü bazı ağaçların reçinesine verilen bir isimdir. Terebentin, içinde bulunan maddeler ve özelliğine göre çok çeşitli hastalıkların tedavisine yardımcı olarak kullanılır. Çam terebentin ya da diğer adıyla çam yağı olarak adlandırılan bu ürün çam ağacının reçinesinden elde edilen yağdır. Çam terebentin çok güçlü bir antibiyotik özelliğe sahiptir, bazı vakalarda ağrı kesici ve idrar söktürücü olarak da kullanılır. Çam terebentin yağı, çok güçlü bir antibiyotik ve antiseptik özelliklere sahiptir. Aynı zamanda çam terebentin yağı enerji verici bir etkiye de sahiptir. Ama çok güçlü etkilere sahip olduğu için de çam terebentin yağının kullanımında oldukça dikkatli olmak gerekiyor. Gereğinden fazla kullanılması durumunda ise birtakım yan etkiler ortaya çıkabilir.

Daha çok saç bakımında kullanılan çam terebentin yağı, kafa derisinin sağlığını destekler, saç dökülmesini azaltarak saçların daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Kafa derisine sürüldüğünde saç köklerini besleyen çam terebentin yağı, saçların daha sağlıklı ve parlak görünmesini, canlanmasını sağlar. Çoğunlukla saçların dökülmesinden ya da geç uzamasından şikayetçi olan kişilerin çam terebentin yağından faydalanması önerilir.

Çam terebentin yağı, saç bakımı ile birlikte, tüm vücut sağlığı için de oldukça faydalıdır. Çam terebentin yağı; astım, idrar yolu enfeksiyonları, hemoroit, romatizma, şeker hastalığı ve grip tedavisinde de kullanılmakta, fayda sağlamaktadır. Çam terebentin yağı cilt sağlığı için de oldukça faydalıdır. Ancak cilde uygulandığında kesinlikle bir taşıyıcı yağ ile inceltilmesi gerekmektedir. Yoksa çok güçlü bir içeriğe sahip olduğu için cildi tahriş edebilmektedir.

Çam terebentin yağına dair yapılan araştırmalar, kas ve kemik ağrılarından, selülit tedavisine kadar oldukça geniş bir alanda faydaları olduğunu göstermektedir. Çam terebentin yağının pek çok kozmetik ürün de kullanılıyor olması da onun cilt ve saç bakımındaki etkilerini göstermektedir. Günümüzde piyasada olan çok çeşitli sabun ve şampuan gibi kozmetik ürünlerin içinde çam terebentin yağının kullanılması da faydalarını gösterir niteliktedir.

Çam Terebentin Kullanım Şekli:

Çam terebentin yağını yaklaşık 300 ml şampuanınıza 20- 25 damla ilave ederek her yıkamada kolay bir şekilde bakımını sağlayabilirsiniz. Çam terebentin yağı güçlü ve yakıcı bir yağdır. Doğrudan cilde uygulandığında kızarıklık, yanma ve tahrişe neden olabilir.

Cilt Bakımı:

Pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız hiç kuşkusuz çam terebentin yağını kullanabilirsiniz. Cilt sorunlarını ortadan kaldırır ve kaşıntı, kızarıklık ve sedef hastalıklarını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Cildinizi gün içerisindeki çevresel faktörlerin zararlarından korur ve bu sorunları en aza indirir.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır