Uludağ Herbal Bergamot Yağı 10 ml

Bergamot Yağı 

 

Bergamot Narenciye sınıfından olan meyve bir mineral ve vitamin deposu. Acı portakal ile limonun melezlenmesi sonucu oluşturulur. Tropikal özellikler gösteren bir bitkidir. Avrupa’da da yetişir. E, C vitaminleri, Çinko ve Magnezyum mineralleri açısından oldukça zengin bir meyvedir. En çok bilinen özelliği, iltihap sökücü olması. Ayrıca, antiseptik özellik de gösterir. Şifa kaynağı bitkinin yağı kozmetik ürünlerinde de kullanılır. Yaşlanmayı geciktirici etkisi olan meyvenin kabuklarından çay yapılarak içilir. Ayrıca bazı yörelerde reçeli de yapılır. İşte bergamot yağının diğer faydaları

 

Bergamot yağı neye iyi gelir?

C vitamini açısından oldukça zengindir ve bu sayede bağışıklık sistemin güçlenmesini sağlar. Kışın grip ve buna bağlı enfeksiyonlara sık yakalananlar tarafından tüketilebilir. İltihap giderici etkisi ile idrar söktürücü bir özellilik gösterir. 

1. Hücre yenileyici etkisi ile yaşlanmayı geciktirici bir etki yaratır. İçeriğindeki antioksidanlar, serbest radikallerle savaşır. Yapılan araştırmalar neticesinde, düzenli tüketimi ile yüksek şeker rahatsızlığına yönelik iyileştirici etki sunduğu anlaşılmıştır. 

2. Bergamot yağı, yatıştırıcı bir etki yaratır. İçerinde bol miktarda flavonoid yer alır. Kaygı ve stresi giderir. Zihni sakinleştirir, beyin kimyasını dengeler. Serotonin ve dopamin salgısını düzenler. 

3. Sindirim sistemin düzenli çalışmasına yardımcı olur. Burada ortaya çıkabilecek enfeksiyon ve hastalıkları önler. İltihapları yok eder, bağırsaktaki iyi huylu bakterilerin çoğalmasını sağlar. 

4. Kas veya kemik ağrıları yaşayan kişilerin bergamot yağı ile acıyı dindirmeleri mümkün. Antiseptik özellik gösteren bergamot yağı ile kronik ağrıların da önüne geçilebilir. 

5. Ciltte görünen rahatsızlıklar arasında yer alan sedef ve egzama gibi problemleri ortadan kaldırır. Cildin rahatlamasını sağlar. Ayrıca, cilt lekelerine karşı etkilidir. Cildi yeniler, parlatır ve yaşlanmayı geciktirir. 

6. Cilt üzerindeki yaraların hızlıca iyileşmesine etki eder. Rahatlatıcı etkisi nedeniyle kas kasılmaları ve kramp gibi durumlarda da kullanılabilir. 

7. Saç derisinin sağlığının korunması ve oluşan mantarın yok olması için kullanılabilir. Bunun için şampuanın içerisine birkaç damla dökülmesi yeterlidir. 

Bergamot yağı Kullanımı

Bergamot yağını cilt üzerine doğrudan uygulamak yerine, ceviz yağı ile kullanılması tavsiye edilir. Böylece, emilimi çok daha yüksek gerçekleşir ve etkisi artar. Buna dikkat ederek, kullanmak lazımdır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Güvenli Alışveriş
Hızlı Teslimat
Mobil Cebinizde
Tek Tıkla Alışveriş
Mutlu Müşteri
Sipariş Hattı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır